התקשרו: * 052-3728533 * 050-5503772 *

מוזמנים להשאיר פרטים

ונחזור אליכם בהקדם!

  מענב שרשרת

  מענב שרשרת לרוב מורכב ממספר גורמים: טבעת, אביזרי חיבור, שרשרת, אביזרי חיבור ואונקל. השרשרת עצמה לרוב מיוצרת מפלדה. המענב יכול להיות מורכב מענף אחד או יותר. שימוש במענבים בעלי מספר ענפים מאפשר למעשה הרמה של מטענים כבדים וגדולים יותר.

  מענב שרשרת

  מענב שרשרת – הוראות בטיחות בעבודה

  על מנת שנוכל להשתמש במענב בצורה בטוחה ישנם מספר קווים מנחים שאנו חייבים לעקוב אחריהם. השלב הראשון יהיה להבין מה הוא עומס העבודה המותר בשימוש במענב השרשרת הקיים.

  על מנת למנוע את היווצרותו של כוח מתיחה אשר גדול מעומס העבודה המותרת של הענף בו משתמשים, יש לבצע חישוב של כוח המתיחה בכל ענף בכל זווית עבודה ולחשב את משקל המטען אשר יבטיח כי כוח המתיחה בענף לא יעלה מעל עומס העבודה הבטוח של הענף. החישוב מבוסס על העובדה שכוח המתיחה בענפים לא יעלה על עומס העבודה הבטוח, לכן עומס העבודה הבטוח של המענב משתנה כתלות בזווית הפתיחה של המענב.

  פקודות הבטיחות בעבודה מחייבות לציין על כל מענב את עומס העבודה הבטוח בו בכל הזוויות האפשריות. במידה ואין הדבר מתאפשר לציון על גבי מענב שרשרת עצמו, הרי שיש לוודא כי קיים באזור העבודה לוח בו רשומים כל עומסי העבודה הבטוחים של המענב בזוויות שונות.

   

  בדיקת תקינות תקופתית

  על מנת להיות בטוחים כי כל אביזרי ההרמה שלנו, לרבות מענב שרשרת, הינם תקינים, חובה עלינו לבצע בדיקות תקופתיות לציוד. נדרשת בדיקה יסודית של כל האביזרים ללא יוצא דופן בתדירות של אחת לשישה חודשים. מעבר לבדיקות התקופתיות מומלץ לפני כל שימוש באביזרי ההרמה לבחון אותם היטב בניסיון למצוא סימנים לפגם, שחיקה, סדקים או סיבים רופפים. סימני זיהוי אלו יכולים לסייע לכם למנוע תאונות עבודה אשר עלולות בתורן לגרום לנזק לאדם ולציוד הנמצא בשימוש.

  אנו בחברת מומנט לוגיסטיקה בע"מ נשמח לסייע לכם בעת בחירת אביזרי ההרמה המתאים לכם ביותר, ולייעץ לגבי אלו אשר יצליחו לענות בצורה הטובה ביותר על הצרכים שלכם.

  מאמרים נוספים

  מנופים, הובלה ושינוע לכל מטרה

  להזמנת מנופים, שירותי הובלה או שינוע

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל